هند می تواند در ماه آینده ممنوعیت کریپتو را اعلام کند

هند می تواند در ماه آینده ممنوعیت کریپتو را اعلام کند

لینک کوتاه:

https://cinfo.ir/?p=122696

هند می تواند در ماه آینده ممنوعیت کریپتو را اعلام کند

به گزارش سینفو به نقل cryptobriefing

موارد مهم

  • یک بولتن جدید دولت نشان می دهد که پارلمان هند لایحه ای را بررسی کرده و احتمالاً تصویب خواهد کرد که اکثر فعالیت های رمزنگاری را ممنوع می کند.
  • مجلس در جلسه زمستانی پارلمان که از 29 نوامبر آغاز می شود، درباره این لایحه تصمیم گیری خواهد کرد.
  • دولت هند قانون مشابه ضد رمزنگاری را با زبانی تقریباً یکسان در ژانویه ارائه کرد.

طبق بولتنی که اخیراً منتشر شده است، هند ممکن است به زودی ممنوعیت ارزهای دیجیتال را اعمال کند.

لایحه با هدف ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده

بولتن دولتی منتشر شده در روز سه شنبه نشان می دهد که پارلمان هند می تواند به زودی قانونی تحت عنوان ارزهای دیجیتال و مقررات لایحه رسمی ارز دیجیتال تصویب کند. این قانون برای ایجاد چارچوبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که توسط بانک مرکزی هند اداره می شود، در نظر گرفته شده است.

این قانون همچنین «به دنبال ممنوعیت همه ارزهای دیجیتال خصوصی است. ” به نظر نمی‌رسد کلمه «خصوصی» به سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانند مونرواشاره کند. ، بلکه به همه ارزهای دیجیتالی که توسط گروه های خصوصی اداره می شوند، از جمله بیت کوین. با این حال، این لایحه استثناهای محدودی را برای استفاده از فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال (یعنی بلاک چین) باقی می گذارد.

اگرچه مشخص نیست این محدودیت‌ها تا چه حد می‌توانند گسترش یابند، برنامه‌های قبلی نشان می‌داد که کشور می‌تواند مالکیت کریپتو را به‌کلی ممنوع کند، همراه با استخراج، تجارت، صدور و تراکنش.

اخبار بیل بر هند تأثیر گذاشته است

این لایحه بخشی از یک بولتن است که 26 لایحه را برای معرفی، بررسی و تصویب فهرست می کند. آنها در یک جلسه زمستانی پارلمان بین 29 نوامبر و 23 دسامبر 2021 بررسی خواهند شد.

این خبر باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی‌های مستقر در هند مانند WazirX و CoinSwitch شد. بیست ارز دیجیتال برتر زیان بین 5٪ تا 17٪ در عرض 24 ساعت پس از انتشار اخبار در تاریخ سه‌شنبه، 23 نوامبر.

این امکان وجود دارد که تصمیم پارلمان در مورد این لایحه در ماه آینده بتواند تأثیرات بیشتری بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

ممنوعیت رمزارز قبلاً مورد بررسی قرار گرفته بود

مدتی است که صحبت از ممنوعیت کریپتو در هند ادامه دارد. در ژانویه، دولت تلاش کرد لایحه ای ارائه کند. با زبان تقریباً یکسان و به دنبال آن تلاش‌های بیشتری در ماه مارس انجام شد. کشور همسایه چین ممنوعیت گسترده خود را اعمال کرد. روی کریپتو در ماه سپتامبر، که به نظر می‌رسد از نظر دامنه مشابه باشد.

هند همچنین بانک‌ها را از کار با ارزهای دیجیتال در سال 2018 منع کرد، اگرچه پس از تغییر سیاست، به نظر می‌رسد این قوانین دیگر قابل اجرا نیست.

افشای: در زمان نویسنده این مقاله کمتر از 100 دلار بیت کوین، اتریوم و آلت کوین داشت.

این مقاله را به اشتراک بگذارید؛

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.