ذخیره پرونده پزشکی، پزشکان بدون مرز با استفاده از فناوری بلاک چین

ذخیره پرونده پزشکی، پزشکان بدون مرز با استفاده از فناوری بلاک چین

لینک کوتاه:

https://cinfo.ir/?p=109707

ذخیره پرونده پزشکی، پزشکان بدون مرز با استفاده از فناوری بلاک چین

پزشکان بدون مرز اکنون از فناوری بلاک چین برای ذخیره پرونده پزشکی استفاده می کنند

به گزارش سینفو به نقل از cointelegraph

در کنفرانس مطبوعاتی 11 نوامبر، شرکت امنیت اسناد مبتنی بر بلاکچین Transcrypts اعلام کرد همکاری با پزشکان بدون مرزها یا DWB که در 14 اکتبر آغاز شد. با همکاری یکدیگر، آنها قبلاً 6500 پرونده ایمن سازی را با هدف 76000 تا سال 2022 بارگذاری کرده اند.

بیشتر ایمن سازی های ثبت شده واکسن های کووید 19 هستند، اما شرکت اعلام کرد که در نهایت هدف این است که تمام سوابق پزشکی بیمار را روی بلاک چین ذخیره کنید، جایی که از طریق تلفن بیمار قابل دسترسی خواهد بود. استارت‌آپ نوپای مستقر در کالیفرنیا سال گذشته توسط زین زیدی – که در آن زمان هنوز دانشجوی مهندسی برق در دانشگاه ایالتی سن خوزه بود – تأسیس شد. این شرکت اکنون Paychex، ADP، Zoom، Spirit Airlines و Oracle را به عنوان مشتریان خود در نظر می گیرد.

Transcrypts به عنوان ابزاری برای مبارزه با کلاهبرداری رزومه‌ای که برای متخصصان منابع انسانی عرضه می‌شد، شروع شد، قبل از اینکه به تأیید درآمد برای مالکان گسترش یابد. اکنون، این شرکت گفت که خود را به عنوان یک سرویس اسناد خدمات کامل می بیند. مشارکت DWB اولین تلاش آن در زمینه پرونده های پزشکی است. قبلاً Transcrypt دریافته بود که HIPAA و سایر قوانین انطباق اساساً زنجیره بلوکی را به عنوان یک روش قابل قبول ذخیره‌سازی سوابق پزشکی در ایالات متحده ممنوع می‌کند.

زیدی در مورد دسترسی به پرونده‌های پزشکی بیماران در کشورهای در حال توسعه گفت که بلاک چین می‌تواند کمک قابل توجهی در جلوگیری از بسیاری از مرگ‌های غیرضروری ارائه کند:

«در هند سالانه بیش از 700000 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. عدم دسترسی به سوابق پزشکی بیمار اگر پزشکان به سوابق مراقبت بهداشتی جامع بیمار دسترسی داشته باشند، می‌توان از اکثر این مرگ‌ها پیشگیری کرد. با این همکاری، پزشکان بدون مرز و TransCrypts امیدوارند آینده‌ای بسازند که در آن این تلفات جانی کاهش یابد.»

این اولین بار نیست که سوابق واکسیناسیون کووید در بلاک چین ذخیره می شود. در ژانویه نیز با راه اندازی برنامه veChain برای انجام این کار در یک بیمارستان بزرگ در قبرس مورد استفاده قرار گرفت.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.