تله خرس در بازارهای مالی چگونه رخ می دهد

لینک کوتاه:

https://cinfo.ir/?p=133328

تله خرس در بازارهای مالی چگونه رخ می دهد

در این مطلب به توضیحات در زمینه تله خرس می پردازیم لطفا تا انتها با سینفو همراه باشید.

نکات اصلی در این مطلب:

  • تله خرسی یک روند نزولی موقت اما ناگهانی است که پس از یک روند صعودی بلند مدت رخ می دهد و به سرعت با افزایش شدید سهام همراه می شود.
  • معامله گران تازه کار شروع به فروش سهام خود با نرخ بسیار پایین تری می کنند، زیرا می ترسند این کاهش برای مدت طولانی ادامه یابد. اما همانطور که بازار معکوس می شود، آنها در نهایت متحمل ضررهای زیادی می شوند.
  • برای اینکه دامی مانند این وجود داشته باشد، کاهش قیمت باید 20 درصد یا بیشتر از بالاترین سطح تاریخ طی دو ماه باشد.
  • تجزیه و تحلیل روند بازار با استفاده از ابزارهای فنی، انجام سرمایه گذاری های نزولی هوشمند، و ایجاد یک پایه سهام مستحکم به سرمایه گذاران کمک می کند تا از تله دوری کنند.

تله خرس چیست؟

تله خرسی یک الگوی معاملاتی فنی سهام است که منعکس کننده معکوس کردن گمراه کننده روند صعودی در بازار مالی است. معامله گران آماتور در دام این باور می افتند که این شکست موقت مشکوک به عنوان یک روند نزولی بلندمدت ادامه می یابد و شروع به فروش پوزیشن های فروش خود می کنند و فقط متحمل ضرر می شوند.

این اتفاق زمانی می افتد که بازار سهام به سمت بالا در حال صعود می باشد.
روند به طور ناگهانی متوقف می شود و یک حرکت نزولی کوتاه مدت قیمت شروع می شود. این حرکت نزولی به سرعت به یک معکوس بازار و به دنبال آن یک افزایش شدید تبدیل می شود و تله ای برای معامله گران ایجاد می کند. نهادها با پایین آوردن قیمت سهام برای ایجاد تقاضای بیشتر و بالا بردن قیمت سهام، تله را ایجاد می کنند. جدای از سهام، این الگو در اوراق قرضه، ارزها، ارزهای دیجیتال، CFD و معاملات آتی رایج است.

تله خرس در بازارهای مالی چگونه رخ می دهد
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.