السالوادور در حال ساخت شهری اختصاصی به بیت کوین است

السالوادور در حال ساخت شهری اختصاصی به بیت کوین است

لینک کوتاه:

https://cinfo.ir/?p=112575

السالوادور در حال ساخت شهری اختصاصی به بیت کوین است

به گزارش سینفو به نقل cryptobriefing

رئیس جمهور نایب بوکله اعلام کرد که السالوادور شب گذشته در هفته بیت کوین 2021 “بیت کوین سیتی” را خواهد ساخت.

السالوادور شهر بیت کوین را برنامه ریزی می کند

السالوادور تعهد خود به بیت کوین را دو چندان می کند.

رئیس جمهور Nayib Bukele اعلام کرد که کشور آمریکای مرکزی که بیت کوین را در ماه سپتامبر به عنوان ارز قانونی معرفی کرده است، در ارائه ای در هفته بیت کوین 2021 شب گذشته شهری اختصاص داده شده به بیت کوین خواهد ساخت. دفتر ریاست جمهوری السالوادور نیز پس از اعلام این خبر، این خبر را توییت کرد.

بوکل گفت که “بیت کوین سیتی” مناطق مسکونی و تجاری، رستوران ها و میدان مخصوص به خود خواهد داشت. وی همچنین تأیید کرد که ساکنان مشمول مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر عایدی سرمایه یا مالیات بر حقوق و دستمزد نخواهند بود، اگرچه آنها ملزم به پرداخت 10 درصد مالیات بر ارزش افزوده برای تأمین مالی ساخت و ساز و خدمات خواهند بود.

بوکل در این رویداد اعلام کرد:

بودجه این پروژه ابتدا با یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین تامین می شود. از مبلغ یک میلیارد دلاری، 500 میلیون دلار صرف ساخت زیرساخت های انرژی و معدن می شود و بقیه برای سرمایه گذاری در بیت کوین استفاده می شود. این اوراق توسط Blockstream در شبکه Liquid، یک زنجیره جانبی بیت‌کوین که با تسهیل پرداخت‌های سریع‌تر از زنجیره پایه، به مقیاس شبکه کمک می‌کند، توسعه می‌یابد.

بوکله در توضیح جزئیات برنامه های شهر گفت:

“در شهر بیت کوین ما آموزش دیجیتال و فناوری، انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار خواهیم داشت”

براساس یک نسخه مطبوعاتی Blockstream، Bitfinex نیز در این پروژه مشارکت خواهد داشت و پلتفرم اوراق بهادار را برای میزبانی بیت کوین راه اندازی می کند.

«شهر بیت کوین» در نزدیکی آتشفشان کونچاگوا قرار خواهد گرفت، و بوکله گفت که دولت یک نیروگاه در این نزدیکی برای تأمین انرژی شهر و استخراج بیت کوین خواهد ساخت. السالوادور به‌زودی شروع به استفاده از آتشفشان‌های خود برای استخراج بیت‌کوین می کند.

السالوادور در ماه سپتامبر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت که پاسخ های متفاوتی داشت. از زمان اجرایی شدن این قانون، علیرغم تلاش‌های متمرکز Bukele برای ارتقای دارایی، شهروندان بدبین به این اقدام اعتراض کردند.

 

سلب مسئولیت

مطالب فوق تنها جهت اطلاع رسانی و بصورت آموزشی در cinfo.ir منتشر شده است و هیچ گونه توصیه و پیشنهاد سرمایه گذاری نمی باشد. در صورت تمایل به سرمایه گذاری لطفا با بررسی کامل و مشورت با مشاور سرمایه گذاری معتبر اقدام نمائید. cinfo.ir هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده نادرست از مطالب فوق را ندارد و هیچ گونه غرامتی به ضرر و زیان ناشی از  آن نمی پردازد و نخواهد پذیرفت.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.