آیا تکنیک های قوی کافی است تا قیمت بیت کوین را در سال 2021 به 100 هزار دلار برساند؟

آیا تکنیک های قوی کافی است تا قیمت بیت کوین را در سال 2021 به 100 هزار دلار برساند؟

لینک کوتاه:

https://cinfo.ir/?p=84908

آیا تکنیک های قوی کافی است تا قیمت بیت کوین را در سال 2021 به 100 هزار دلار برساند؟

به گزارش سینفو به نقل از cointelegraph

پس از افزایش دو هفته پیش به بالاترین سطح نسبی حدود 53000 دلار ، به نظر می رسید که بیت کوین ( BTC ) در راه بازیابی مجدد رکورد های قبلی خود بود. با این حال ، مجموعه رویدادهایی که طی هفته گذشته اتفاق افتاد، باعث شد بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان از نظر ارزش بازار کل، 13 درصد از ارزش خود را از دست بدهد، و یک واحد واحد بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 45800 دلار معامله می شود.

با این وجود، به نظر می رسد که بی ثباتی فوق الذکر واحد تحقیقاتی رمزنگاری استاندارد چارترد را کاملاً متاثر از تحلیلگران با اشاره به آخرین سقوط بیت کوین به عنوان” افت کاذب “در حالی که بار دیگر تاکید می کنم که هدف پایان سال 100000 دلار برای هر بیت کوین هنوز برای ارز رمزنگاری شاخص قابل دستیابی است.

بانک عظیم بانکی معتقد است که بیت کوین تا “اواخر سال 2021 یا اوایل 2022” به 100000 دلار خواهد رسید، حرکتی که با جهش عظیمی از ارزش اتریوم ( ETH ) همراه خواهد بود. در واقع، تیم تحقیق اشاره کرد که اتریوم “از نظر ساختاری” در قیمت پایانی سال بین 26000 تا 35000 دلار ارزش گذاری شده است، با این حال، برای تحقق این امر، BTC باید افزایش یابد به 175000 دلار

عوامل موثر

برای درک بهتر اینکه آیا پیش بینی پایان سال 100000 دلار برای هر BTC هنوز امکان پذیر است یا نه، Cointelegraph با بن کازلین ، سرپرست تحقیق و استراتژی ارزهای رمزنگاری شده تماس گرفت. مبادله AAX به نظر وی، فروش سه شنبه گذشته یک حرکت کلاسیک برای “فروش اخبار” بود و افزود که او معتقد است که یک “دام خرس” مفصل در حال انجام بوده است. کازلین به Cointelegraph گفت:

“من انتظار دارم که امسال 100 هزار دلار هنوز برای بیت کوین ادامه داشته باشد – در هر صورت ، 100 هزار دلار بسیار ناچیز خواهد بود. در واقع ، اگر روند جریان سهام PlanB را دنبال کنیم ، ما همچنان در محدوده پایین حرکت می کنیم و “بدترین سناریوهای قیمت” را دنبال می کنیم که ماه گذشته 47 هزار دلار، در سپتامبر 43 هزار دلار و کمتر از 135 دلار نبود.نمایش وضوح بالا از آنچه در واقع در سراسر شبکه در زمان واقعی اتفاق می افتد.

به همین ترتیب ، تامی شراینر ، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در ارائه دهنده داده های رمزنگاری TheTIE، به Cointelegraph گفت که هنوز این احتمال وجود دارد که بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100،000 دلار برسد:

” 100K دلار شاید به اندازه 50 هزار دلار سال گذشته مضحک به نظر برسد، اما عواملی در این زمینه وجود دارد که به طور کامل این سناریو را رد نمی کند. عقب نشینی اخیر عمدتاً از بازار جلوگیری می کرد، زیرا درصد زیادی از سود بازدهی از بین رفت و همه معامله گران صعودی که قصد رفتن به YOLO را داشتند به طور موثر بازنشانی کرد. “

شرینر در ادامه تاکید کرد که با وجود همه بحران اقتصادی در سراسر جهان، فدرال رزرو ایالات متحده هیچ نشانه ای از توقف چاپگر پول نشان نداده است، چیزی که او معتقد است نشانه خوبی برای دارایی های نسبتاً خطرناک مانند ارزهای رمزنگاری شده است.

علاوه بر این، وی تاکید کرد که راه حل های لایه اول مانند Solana  ،Terra  Avalanche  Polygon و Fantom در ماه های اخیر همچنان پول جدیدی را وارد اکوسیستم دارایی های دیجیتال جهانی کرده اند، چیزی که ممکن است به تقویت ارزش BTC نیز کمک کند.

«NFT ها [نشانه های غیرقابل جوش] هر روز مقدار عظیمی از اتریوم را می سوزانند، علیرغم قیمت زیاد کاربران خرده فروشی. بنابراین اگر 100 هزار دلار مضحک به نظر می رسد، شاید ببینید که ارز دیجیتال در یک سال چقدر پیشرفت کرده است. ” قیمت قانونی ارز دیجیتالی به خوبی در تا پایان سال می تواند به مرز 100،000 دلار برسد. او گفت: “اتر نیز تا آن زمان به دنبال رسیدن به 10000 دلار است.”

برخی تردیدها در مورد $ 100،000

Lennix Lai ، مدیر بازارهای مالی صرافی OKEx، معتقد است که در حالی که آینده بیت کوین به نظر می رسد برای چیزهای خوب آماده شده است ، این بدان معنا نیست که ارز دیجیتال برتر در سال 100،000 دلار بسته می شود. او به Cointelegraph گفت:

“من فکر می کنم که ما شاهد اصلاحات کوتاه مدت خواهیم بود، زیرا با توجه به این که روند نزولی بیت کوین در ایالات متحده همچنان به عرضه پول جهانی بسیار حساس است. در عین حال ، ارز رمزنگاری شده به یک دارایی جایگزین قانونی تبدیل می شود و همه به دنبال بخش خاصی از تخصیص دارایی هستند. “

لای اعتراف کرد که اگر در آینده نزدیک تا اواسط حتی اگر 1 درصد از کل ثروت جهان به بیت کوین سرازیر شود، به راحتی می توان به یک هدف 100000 دلاری برای هر بیت کوین دست یافت.

به طور مشابه، برای Igneus Terrenus، مدیر ارتباطات در صرافی ارز دیجیتال Bybit، قانع کننده ترین مورد برای قیمت بیت کوین در سال جاری به 100،000 دلار، تأیید صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) در ایالات متحده است. به نظر وی، به باز شدن بازار BTC برای شرکت کنندگان جدید مانند صندوق های بازنشستگی و محصولات مدیریت ثروت کمک می کند.

“SEC تصمیم [BTC ETF] را از 8 سپتامبر تا تاریخ 14 نوامبر – هنوز در سال تقویم 2021 – موکول کرد. شواهد نشان می دهد که تقریباً همه مدیران دارایی از آنها درخواست می شوند مشتریان در مورد قرار گرفتن در دسترس بیت کوین. یک ETF ممکن است وسیله مناسبی برای این اتفاق باشد. ”

تکنیک های بیت کوین قوی به نظر می رسند

علی رغم بی ثباتی های اخیر ، بنظر می رسد اصول اولیه بیت کوین در حال حاضر بسیار قوی است. در همین راستا ، چارلز ادواردز، خالق یکی از معروفترین معیارهای اندازه گیری بیت کوین در جهان، Hash Ribbons، اخیراً ادعا شده که تا زمانی که ارز رمزنگاری شده اصلی بتواند بر فراز همه مهم خود معلق باشد منطقه مقاومت 42000 دلاری، همچنان در حالت سبز باقی می ماند.

اواخر سال گذشته، ادواردز پیش بینی کرد که تا پایان سال 2021، بیت کوین می تواند به دنبال قیمت بین 100000 تا 200،000 دلار باشد. او گفت اگر بیت کوین در سال 2021 به 50،000 دلار نرسد “شوکه” خواهد شد، پیش بینی ای که پس از رسیدن این ارز به بالاترین سطح خود یعنی 63،000 دلار در اوایل سال جاری محقق شد.

به نظر ادوارد، یکی از مهمترین تفاوتهای این تجمع فعلی با موارد قبلی، میزان نسبتاً پایین سود خرده فروشی است که در همه جا مشاهده شده است. در حقیقت، او معتقد است که برای رسیدن به یک رکورد جدید در تاریخ امسال، بیت کوین باید زمان قابل توجهی را در محدوده 50،000 دلار صرف کند. او گفت: “من فکر می کنم این امر باعث افزایش سود خرده فروشی می شود.”

حتی اگر 100،000 دلار برای ادواردز در کارت نباشد، او معتقد است که بازار به آرامی اما مطمئناً به نقطه قیمت نزدیک می شود. با این حال، برای اینکه این امر در سه تا چهار ماه آینده اتفاق بیفتد، او معتقد است که یا باید سود خرده فروشی تجدید شود یا تعداد قابل توجهی خرید از شرکت های پیشرو S&P 500 مانند تسلا انجام شود.

آینده نگری

در مقایسه با رویدادهای قبلی، اثرات پولی نصف شدن 2020 تا کنون کاملاً آرام بوده است، زیرا بیت کوین تنها 4 برابر ارزش خود را تجربه کرده است. در مقایسه، می توانیم ببینیم که در سالهای پس از نصف شدن 2012 و 2016 ، ارزش BTC به ترتیب 55x و 15x افزایش یافت، در نتیجه نشان می دهد که هنوز هم امکان حرکت به 100،000 دلار وجود دارد.

جالب خواهد بود تا ببینیم چند روز آینده برای بازار ارزهای رمزنگاری شده چگونه عمل می کند، به ویژه در شرایطی که نهادهای نظارتی در سراسر جهان همچنان به در این صنعت که هنوز در حال شکل گیری است، کنترل خود را تقویت کنید.

 

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.